Úvodní stránka > Školení> Trvalý pobyt podle zákona o evidenci obyvatel

Trvalý pobyt podle zákona o evidenci obyvatel

Akreditace MV ČRAK/PV-623/2018 - AK/VE-359/2018
Datum konání10.03.2022
Od - do09:00 - 14:00
Místo konáníRC Olomouc - salonek Berenicé (Jeremenkova 40B, 77900 Olomouc) zobrazit detail učebny
Cena1950,-Kč bez DPH / 2359.5,-Kč s DPH
Forma placeníplatba po školení(účastník obdrží fakturu k zaplacení po skončení školení)
Počet volných míst13
Kapacita20
Lektor:Ing. Jana Kovačová

Cílem je předložit účastníkům ucelený výklad ke kategorii „trvalý pobyt“podle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech,v platném znění, zejména pak k procesu změny trvalého pobytu a ke správnímu řízení ke zrušení údaje o místu trvalého pobytu (jednak k ustanovením zákona o evidenci obyvatel vztahujícím se k této agendě, jednak k ustanovením správního řádu, podle kterých ohlašovny v rámci řízení ke zrušení údaje o místu trvalého pobytu postupují). Cílem je rovněž upozornit na jednotlivé části správního řízení, v nichž se v praxi vyskytují problémy a pochybení.

Seminář je určen úředníkům obecních a krajských úřadů, vykonávajícím agendu evidence obyvatel.

Osnova:

- příslušnost k rozhodování,
             - vybírání správního poplatku za podání návrhu
             - účastníci řízení, zastupování,
             - práva a povinnosti účastníků
             - vedení správního řízení (spis, jednání oprávněných úředních osob, doručování, ap.),
             - průběh řízení (úkony před zahájením řízení, zahájení řízení, přerušení řízení, dokazování, vydání rozhodnutí ve věci, zastavení řízen ap.) s vymezením specifik pro                 řízení o žádosti a řízení z moci úřední,
             - úkony prvoinstančního orgánu po přijetí odvolání
             - rozhodnutí o odvolání

Materiály ke školení

Přihlášení na školení

Objednavatel školení

Přihlašování účastníci

1. účastník

Jste-li úředníkem dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v přihlášce zaškrtněte zatržítko "Úředník dle 312/2002 Sb". Dále vyplňte datum a místo narození a uveďte, zda jste úředníkem/vedoucím úředníkem dle zmíněného zákona.

+ Přidat dalšího účastníka