Úvodní stránka > Školení> Nové výzvy nakládání s informacemi ve veřejné správě

Nové výzvy nakládání s informacemi ve veřejné správě

Datum konání08.11.2024
Od - do09:00 - 14:00
Místo konáníBEA centrum Olomouc - Salónek Gama (tř. Kosmonautů 1, 77900 Hodolany) zobrazit detail učebny
Cena2250,-Kč bez DPH / 2722.5,-Kč s DPH
Forma placeníplatba předem(účastník obdrží výzvu k úhradě před konáním školení)
Počet volných míst19
Kapacita20

Jako úřad nebo orgán veřejné správy poskytujete množství informací. Zveřejňujete smlouvy, zápisy, přenosy a záznamy z jednání, rozpočty a další dokumenty, anebo odpovídáte na žádosti o informace. Možná uvažujete o umělé inteligenci k podpoře pracovních postupů. Řada těchto činností přitom vyžaduje zostřený ohled na ochranu osobních údajů a soukromí klientů.

Seminář spojí tyto oblasti (GDPR, registr smluv, infozákon, autorský zákon, nově i zákon o ochraně oznamovatelů a umělou inteligenci) do jednoho praktického pohledu na práci s informacemi. Ukážeme, že GDPR není tajemné zaklínadlo. Doporučíme, jak se vyhnout obvyklým přešlapům a chybám, jejichž důsledkem může být porušení povinností při ochraně osobních údajů a dalších informací.

Obsah školení:

1. Jednoduchá logika Obecného nařízení (GDPR).

2. Poskytování informací o platech podle novelizace infozákona a GDPR.

3. Zveřejňování smluv v registru a GDPR.

4. Ochrana oznamovatelů (whistleblowig) a GDPR.

5. Zavádění umělé inteligence, požadavky evropského regulátora (EDPB) na její nasazení, přínos v agendě veřejných úřadů, další otazníky AI.

6. Zvláštní kategorie osobních údajů (tzv. citlivé údaje) a jejich zpracování.

7. Specifické případy a kazuistiky při vkládání smluv, poskytování informací, anonymizace a pseudonymizace údajů.

8. Ochrana obchodního tajemství nebo autorského práva při zveřejňování smluv a poskytování informací.

9. Méně obvyklé případy ochrany důvěrných informací a jak s nimi nakládat, dotazy a diskuse

Přihlášení na školení

Objednavatel školení