Úvodní stránka > Katalog - Školení> Rušení trvalého pobytu

Rušení trvalého pobytu

Kurz je určen zejména pro zaměstnance obcí, kteří v rámci výkonu působnosti dle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech, v platném znění, vystupují jako oprávněné úřední osoby ve správním řízení.

Cílem výkladu je nejen seznámit účastníky kurzu s problematikou rušení údaje o místu trvalého pobytu po stránce věcné a procesní, ale také upozornit je na nejčastěji se vyskytující pochybení, ke kterým v rámci těchto působností dochází. Zkušenosti lektorka čerpá ze své dlouholeté praxe jak na ohlašovně, tak na krajském úřadě, který je metodickým a kontrolním orgánem obcí a současně jejich nadřízeným orgánem ve správním řízení.

Ing. Jana Kovačová

Evidence obyvatel, správní řád

Díky dlouholeté zkušenosti, z pozice dnes již neexistujícího okresního úřadu, následně obce s rozšířenou působností a z Krajského úřadu Středočeského kraje, čerpá informace z příslušných judikátů a metodických stanovisek k této oblasti. Lektorka pružně reaguje na problémy, které řeší ohlašovny při své práci v této oblasti.