Školení je určeno pro starosty, místostarosty, tajemníky a IT pracovníky měst, obcí a příspěvkových organizací.
Kybernetická bezpečnost se dnes týká všech organizací. Jedná se o pravidla a zásady určené pro všechny uživatele a provozovatele informačních technologií. Slouží k tomu, aby nedošlo k zneužití, poškození či zničení dat. „Je životně důležité rozumět nástrojům, s nimiž denně pracujeme“.
1. Legislativa
2. Základní pilíře bezpečnosti IS, ochrana dat v rámci IS
3. Životní cyklus dat v rámci IS
4. Dostupnost dat
5. Popis nepřátel
6. ISMS (ISO27001), provázanost bezpečnostních cyklů (deming)
7. Ostatní aspekty bezpečnosti
8. Interaktivní workshop
Petr J. Drahovzal
Kybernetická bezpečnost
V oblasti bezpečnosti informačních a komunikačních technologií se pohybuje již od roku 1998. V letech své bezpečnostní praxe se věnoval projektům, které se zaměřovaly na problematiku infrastruktury veřejných klíčů, elektronický podpis a jiné bezpečnostní techniky, založené na kryptografii. Zaměřoval se i na bezpečnostní design v prostředí soukromého i veřejného sektoru.
V současnosti se věnuje hlavně bezpečnostním auditům, analýzám, osvětové a publikační činnosti. V oblasti „šíření dobrých zpráv ve špatném prostředí“, čili v rámci bezpečnostních školení používá své dlouholeté zkušenosti jako „horror story“ s (často) dobrým koncem. Na jeho prezentacích se jistě nudit nebudete. Zaprvé vám to nedovolí a zadruhé to ani není dobře možné.
Je členem profesního sdružení ISACA® a držitelem prestižních certifikací CISA® (Certified Information Systems Auditor®) a CRISC® (Certified in Risk and Information Systems Control®). Je autorem různých bezpečnostních statí, pokrývajích bezpečnostní tématiku. Je rovněž prezentérem zásad bezpečnosti na různých konferencích a workshopech.
Jako člen širšího týmu se účastnil vědeckého projektu KAAPS, zabývajícího se novými možnostmi v oblasti autentizace a autorizace.