Úvodní stránka > Katalog - Školení> Rušení trvalého pobytu – praktická cvičení

Rušení trvalého pobytu – praktická cvičení

Cílem tohoto praktického školení je účastníky upozornit na jednotlivé části správního řízení, v nichž se v praxi vyskytují problémy a pochybení a tyto následně na praktických příkladech procvičit.

V rámci tohoto kurzu je uplatněn specifický přístup k účastníkům – tito řeší ve dvou až tříčlenných skupinkách konkrétní praktické úkoly vztahující se k určitému procesnímu úkonu, čímž mají možnost lépe přisvojit projednávanou problematiku.

Účastníci kurzu obdrží vzory některých písemností, které se v rámci řízení vyhotovují.

Ing. Jana Kovačová

Evidence obyvatel, správní řád

Díky dlouholeté zkušenosti, z pozice dnes již neexistujícího okresního úřadu, následně obce s rozšířenou působností a z Krajského úřadu Středočeského kraje, čerpá informace z příslušných judikátů a metodických stanovisek k této oblasti. Lektorka pružně reaguje na problémy, které řeší ohlašovny při své práci v této oblasti.