Úvodní stránka > Lektoři > Lektor -Mgr. Petr Dvořák

Mgr. Petr Dvořák

Komunikační dovednosti

Lektor s dlouholetou praxí v oblasti rétoriky, komunikačních a prezentačních dovedností, se zkušenostmi z několika mezinárodních firem. Autor knihy Prezentujte jako ti nejlepší. Ve své práci se opírá o soudobé vědecké poznatky z oboru a využívá moderní, interaktivní vzdělávací postupy.

Školí především rétoriku, komunikační a prezentační dovednosti, poskytuje také individuální koučink řečnických dovedností. Naučí vás přesvědčivě mluvit, vystupovat na veřejnosti, připravit si kvalitní vizuální prezentaci a vyhrát v (téměř) jakémkoli sporu.

Přehled školení, kterými Vás provede: Mgr. Petr Dvořák

Jak přesvědčovat, ovlivňovat a motivovat – pro vedoucí pracovníky

Toto školení je určeno pro všechny, kteří ve své práci komunikují s podřízenými a veřejností, zejména tedy pro vedoucí pracovníky veřejných institucí a soukromých firem.

Proč někteří vedoucí dokáží přesvědčit lidi kolem sebe a jiní ne? Díky čemu má lídr „charisma“? Jak komunikují nejlepší lídři se svými podřízenými a s veřejností? Co říci svým lidem, když čelí obtížím a problémům? Na tomto kurzu se pomocí několika příběhů seznámíte s efektivními komunikačními postupy a strategiemi a vyzkoušíte si obstát v obtížných komunikačních situacích. Budete schopni lépe navázat kontakt s vašimi posluchači, získat je na svoji stranu a inspirovat je k dosažení vytyčených cílů.

Jako součást kurzu také získáte:

- e-knihu Jak prezentují ti nejlepší

- e-knihu Jobs – klíčové prezentace

Osnova:

• principy efektivní komunikace při vedení lidí
  • jak získat lidi na svoji stranu v prvních dvou minutách
  • jak přesvědčit druhé, aby zvolili váš plán
  • jak komunikovat v obtížné situaci a povzbudit morálku
  • jak pracovat s emocemi při prezentování
  • nejnovější poznatky psychologie přesvědčování
  • nejčastější chyby při projevech a vystoupeních
  • případové studie vynikajících řečníků
  • trénink modelových situací

Sebeprezentace a vystupování – jak udělat skvělý první i druhý dojem

Co můžete udělat při setkání s druhým pro to, abyste působili sympaticky? Která gesta a výrazy podpoří a která naopak sabotují vaši komunikaci? Jak by měl vypadat váš profil na sociálních sítích, abyste působili profesionálně a důvěryhodně?

Na tomto kurzu se dozvíte, jak komunikovat tak, abyste byli pro druhé důvěryhodní a abyste působili přesvědčivě. Kurz je zaměřen na to, jak zlepšit řeč svého těla, jak udělat dobrý první dojem, jak vystupovat při jednání s lidmi. Naučíte se lépe propojit se s druhým člověkem. V části kurzu se také budeme zabývat tím, jak udělat dobrý dojem při prezentaci v on-line prostoru – na sociálních sítích, na webových stránkách.

Kurz je určen pro každého, kdo při své práci jedná s lidmi a potřebuje je přesvědčit a získat na svoji stranu.

Osnova:

• jak udělat dobrý první dojem (prvky prvního dojmu, prvních deset sekund, signály přátelskosti a nepřátelství)
  • jak neverbální komunikace podtrhne vaši profesionalitu (důvěryhodné neverbální signály, využití symbolů, význam referencí)
  • neverbální signály, které sabotují úspěšné jednání s druhými (problematická gesta, výrazy, chyby při práci s hlasem)
  • jak řeč těla podpoří vaši prezentaci nebo veřejné vystoupení (pozitivní řeč těla pro sebedůvěru a psychickou pohodu, ovlivňování publika neverbálními signály, příprava prostoru pro prezentaci)
  • řeč těla jako výraz moci a síly (signály síly a slabosti, teritoriální signály, uspořádání prostoru pro efektivní komunikaci)
  • rozdílné vnímání řeči těla u mužů a u žen (na co si dát pozor při jednání s muži a s ženami)
  • dobrý dojem v on-line prostoru – fotografie, barvy, výrazy a gesta, symboly
  • trénink modelových situací, hry na procvičení efektivní řeči těla

Řešení konfliktů a zvládání emocí v konfliktních situacích

"

Ráda bych Vám a panu Mgr. Dvořákovi poděkovala za velmi příjemné školení.
Přeji krásný den

Jana Kubíčková