Úvodní stránka > Lektoři > Lektor -Stanislav Horák

Stanislav Horák

Spisová služba a registry

Více než 10 let se specializuje na metodiku spisové služby a registrů (základní registry, evidence obyvatel, matrika, nemovitosti, hrobová místa, vodné, …). Zabývá se nasazování programů na obcích a městech, řešením praktických problémů uživatelů uvedených programů a individuálním i skupinovým školením.

Jako metodik firmy GORDIC má za sebou nasazení systémů GINIS i GINIS EXPRESS (dříve řada G3) na desítkách malých i velkých úřadů (krajské úřady, magistráty, města, obce, technologická centra). Při řešení této problematiky dokáže maximálně propojit metodiku a praxi.

Přehled školení, kterými Vás provede: Stanislav Horák

Metodika v praxi – vedení matrik v elektronické podobě v programu GINIS Express Matrika

Kurz se věnuje známým a méně známým postupům pro naplnění legislativních požadavků pro vedení matrik v elektronické podobě.

Od praktického nastavení aplikace pro zjednodušení práce, přes praktické ukázky činností v matrice, možnosti propojení s jinými aplikacemi, až po seznámení s novinkami v legislativě a jejich praktické zpracování v elektronické aplikaci nebo tvorbu matričních dokladů v aplikaci. Veškeré ukázky budou probíhat v aplikaci GINIS EXPRESS Matrika.

Komu je kurz určen

Pracovníkům organizací státní správy pověřeným vedením matrik pro své správní obvody, zejména pak uživatelům programu Ginis Express – Matrika.

Účastníci si osvojí znalosti o programu Matrika v kontextu aktuální metodiky, základního i pokročilého ovládání programu. Dále se dozvědí o možnostech zjednodušení práce s aplikací.

Vhodné pro začínající i pokročilé uživatele.

GINIS EXPRESS – Matrika

• Vedení matričních knih a jejich údržba (detaily, tisky indexů, druhopisy)
  • Nastavení programu – parametry úlohy
  • Číselníky v elektronické matrice
  • Integrace matriky s dalšími programy
  • Evidence ověřování
  • Novinky v metodice v aplikaci (přísně zúčtovatelné tiskopisy, hlášení ČSÚ, …)
  • Přísně zúčtovatelné tiskopisy a jejich zpracování v GINIS EXPRESS WMAT + problematika zpracování druhopisů v rámci PZT
  • Statistické výstupy - zasílání na ČSÚ papírovou i elektronickou formou
  • Úpravy a tvorba matričních šablon
  • Opravy zápisů (před podpisem, po podpisu), přednastavení, historie
  • Diskuze o praktických problémech a jejich možná řešení v aplikaci

Metodika v praxi – vedení matrik v elektronické podobě v programu GINIS Standard Matrika

Od praktického nastavení aplikace pro zjednodušení práce, přes praktické ukázky činností v matrice, možnosti propojení s jinými aplikacemi, až po seznámení s novinkami v legislativě a jejich praktické zpracování v elektronické aplikaci nebo tvorbu matričních dokladů v aplikaci. Veškeré ukázky budou probíhat v aplikaci GINIS Standard Matrika.

• Vedení matričních knih (údržba, prohlížení, tisk)
  • Globální a individuální nastavení programu (parametry, možnosti aplikace)
  • Administrace, příprava a údržba šablon (klasické vs. grafické šablony a jejich vývoj)
  • Kartotéka externích subjektů (práce s kartotékou, pravidla a metodika)