Úvodní stránka > Lektoři > Lektor -JUDr. Eva Barešová

JUDr. Eva Barešová

Katastrální zákon

Vedoucí samostatného oddělení legislativy Českého úřadu zeměměřického a katastrálního.

Podílela se na přípravě nového katastrálního zákona.

Přehled školení, kterými Vás provede: JUDr. Eva Barešová

Katastr nemovitostíAK/PV-63/2019 - AK/VE-39/2019

Seminář je zaměřen především na předání praktických zkušeností lektorky, poukázání na nejčastější problémy v praxi ve spojení s katastrem nemovitostí a zodpovězení dotazů účastníků semináře.

Osnova:

• Katastr nemovitostí jako veřejný seznam
  • Vymezení pojmů pozemek, stavba (trvalá a dočasná) a budova (i rozestavěná) ve vztahu k občanskému u zákoníků a katastrálnímu zákonu
  • Stavba jako součást pozemku a jako samostatná věc
  • Předmět a obsah katastru nemovitostí
  • Zápisy údajů o budově
  • Druhy zápisů do katastru nemovitostí (vklad, záznam, poznámka a jiné zápisy)
  • Práva zapisovaná do katastru nemovitostí (včetně práva stavby, různých výhrad, vzdání se práva na náhradu škody na pozemku apod.)
  • Vkladové řízení
  • Poskytování údajů z katastru nemovitostí (především změny v poskytování údajů z katastru nemovitostí v roce 2016 - sbírka listin, cenové údaje, přehled vlastnictví, sledování změn)
  • Oprava chyby
  • Diskuse