Úvodní stránka > Lektoři > Lektor -PhDr. Marie Novotná

PhDr. Marie Novotná

Personalistika

Lektorka s dlouholetou praxí v oblasti personalistiky, vzdělávání a poradenské činnosti. Zaměřuje se především na odborná personalistická témata – např. výběrová řízení, využití psychodiagnostiky ve vedení lidí, tvorba strategie personálního řízení, personální politika, vzdělávání zaměstnanců, atd. Výběrová řízení realizuje také pro firmy na objednávku pro zaměstnavatele v podnikatelské i nepodnikatelské sféře (státní správa, samospráva, zdravotnictví, sociální služby, atd.).

Působila jako odborný pracovník a manažer veřejné správy (státní správa a samospráva), v oblasti zdravotnictví, několik let spolupracovala s obcemi při tvorbě právních předpisů obcí (obecně závazné vyhlášky v samostatné působnosti a nařízení v přenesené působnosti). Zná dobře problémy, se kterými se obce potýkají, a ráda se s nimi podělí o své zkušenosti.

Přednáší v rekvalifikačních kurzech personalistiky.

V poslední době působila také jako lektorka základní finanční gramotnosti (projekt SEKO).

Účastníkům kurzů dokáže předat nejen nové informace, ale vede je citlivě a empaticky, ráda se s nimi zasměje. „Nutí“ je zapojovat „malé šedé buňky“, aktivně přemýšlet o sobě, o jiných lidech, o životě, o pracovních zkušenostech, atd. V lektorské činnosti využívá nejrůznějších příkladů ze své dlouholeté praxe. S klienty o nich diskutuje a vede je k samostatnému uvažování.

Přehled školení, kterými Vás provede: PhDr. Marie Novotná

Kvalitní výběr zaměstnanců samosprávy - Základní předpoklad spokojenosti občana

Jak zajistit kvalitní výběr zaměstnanců samosprávy? Co je nutné a na co byste neměli zapomenout? Ucelé školení zaměřené na proces výběrového řízení, od jeho vyhlášení, pohorovy přes hodnocení účastníků a potřebné dokumentace.

• Úvod do problematiky
  • Vyhlášení výběrového řízení
  • Inzerce
  • Časová dotace výběrového řízení
  • Náklady na výběrové řízení
  • Výběrová komise
  • Výběrové pohovory (časový rozvrh – kolik času na 1 uchazeče, průběh)
  • Možnosti, způsoby prověřování vhodnosti uchazečů (možno i několik kol výběrového řízení)
  • Výběrový pohovor – nejpoužívanější metoda
  • Metodika hodnocení dosažených výsledků
  • Dokumentace výběrového řízení
  • Systém výběrových řízení ve firmě
  • Závěrečné shrnutí problematiky
Personální výběrové řízení - realizace

Jak zrealizovat personální výběrové řízení? Co je nutné a na co byste neměli zapomenout?
Ucelené školení zaměřené na proces výběrového řízení, od jeho vyhlášení, pohorovy přes hodnocení účastníků a potřebné dokumentace.

Účastníci kurzu obdrží vzory a přílohy.

• Úvod do problematiky
  • Vyhlášení výběrového řízení
  • Inzerce
  • Časová dotace výběrového řízení